Datowniki

Polecamy datowniki Wagraf i Trodat, szkieletowe – plastikowe i metalowe – w różnych cenach i kształtach

Bib poleca datowniki Olsztyn, Zakole 17

Wiele biur, szkół, firm czy urzędów publicznych, potrzebuje zazwyczaj do wykonywania swojej pracy niezwykle różnych przydatnych urządzeń – również datowników. Jest to znana wszystkim i powszechnie używana pieczątka, którą przystawia się na najróżniejszych dokumentach i pismach. Jej używanie ułatwia i przyspiesza zaznaczanie daty wpływu na dokumentach otrzymywanych przez biuro ub urząd.

Rodzaje datowników

Najbardziej rozpowszechnione na rynku są datowniki samotuszujące, zintegrowane w jednej obudowie z poduszeczką nasączoną tuszem. Takie rozwiązanie techniczne znacznie ułatwia ich eksploatację.  Pozwala przede wszystkim  na uniknięcie przykrych sytuacji, kiedy osobno przenoszona poduszka z tuszem może doprowadzić do zniszczenia ważnych dokumentów. Posługując się pieczęcią bez wbudowanej tuszownicy musimy zawsze pamiętać o zabezpieczaniu brudnej końcówki oraz o poduszce z tuszem.
Datowniki są produkowane w praktycznie w dużej liczbie wzorów i kształtów. Mogą być okrągłe, prostokątne lub kwadratowe. Ich szkielety bywają wytwarzane z metalu lub plastiku. Wszystko zależy  w dużej mierze od wymagań i potrzeb klientów. Pierwsze datowniki automatyczne opierały  się na metalowych elementach konstrukcyjnych. Obecnie stosowany plastik jest materiałem niezwykle trwałym i doskonale zastępuje metalowe, bardziej może solidne, ale i sporo droższe typy. Używane w biurach datowniki zwalniają pracowników od ręcznego wpisywania dat. Wyróżniając się spośród tekstu  są one zawsze dobrze widoczne. Dzięki ich stosowaniu eliminuje się również wszelkie wątpliwości co do dnia, kiedy do urzędu wpłynęło dane pismo.

Datowniki. Cechy współczesnych urządzeń

Współcześnie stosowany datownik powala również na bardzo  ścisłą personalizację pieczęci. Może być wyposażony w dodatkowy element – płytkę tekstową – na której umieścimy na przykład logo, nazwę firmy lub dowolne hasło. Dzięki zastosowaniu sporej różnorodności w budowie datowników mamy do wyboru wiele opcji, które łączą w sobie najbardziej decydujące o wyborze cechy – cenę, wytrzymałość, rozmiar i wagę.

Strona producenta http://www.wagraf.pl/pl/datmetal.html

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”18″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”240″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Zaznacz 5 gwiazdek (lub mniej)
product image
Średnia ocena
5 based on 8 votes
Firma
Wagraf
Nazwa produktu
Datownik
Cena
PLN 81
Produkt dostępny
Available in Stock

Dodaj komentarz