Czy firma musi posiadać pieczatkę?

Chociaż nie widnieje nigdzie prawny obowiązek, aby prowadzący przedsiębiorstwo miał wyrabiać firmowe pieczątki to jednak jest to wskazane. Zwłaszcza, że bez tego elementu naprawdę trudno będzie założyć firmowy rachunek w banku. W teorii i po zapewne burzliwej wymianie zdań dałoby się to przeprowadzić, lecz przechodząc dalej np. do kredytu byśmy już polegli sromotnie próbując swoich sił bez okazania takowej pieczątki. Tutaj już są bowiem jasne i stanowcze przepisy mówiące, że stosowna umowa powinna zawierać nie tylko podpis przedsiębiorcy, lecz również należy obok wykonać odbicie pieczątki firmowej.

Co więcej w wielu przypadkach musi być to dokładnie ta sama pieczęć, która służyła właścicielowi firmy przy zakładaniu konta. Trudno jest też zawrzeć jakąkolwiek biznesową umowę czy kontrakt nie mając firmowej pieczęci. Na dodatek w oczach potencjalnego kontrahenta w takim przypadku wyglądamy nie tylko mało fachowo, a nierzadko nawet i wzbudzamy podejrzenie.

Podsumowanie

Zatem warto mieć w swojej firmie pieczątki, bo da się bez tego prowadzić firmę. Trzeba jednak w takim wypadku liczyć się z określonymi niedogodnościami.

Na co zwracać uwagę podczas zamawiania pieczątki?

W pierwszej kolejności trzeba zadbać, aby nasze pieczątki firmowe posiadały wszelkie niezbędne informacje adresowe naszej firmy. Do tego muszą one być rozmieszczone w estetyczny sposób, aby dało się je później bez przeszkód odczytać. Tym samym zakupione pieczątki nie mogą się w żadnym wypadku rozmazywać, a tusz powinien szybko wysychać. Obudowa naszej pieczątki zawsze ma być wytrzymała i odporna na ewentualne uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Z racji tego, że czasem w nadmiarze obowiązków zapominamy zamknąć pieczątkę warto sięgać tylko po taką, która jest zawsze gotowa do użycia i nie wysycha. Następnym warunkiem koniecznym, aby nasz potencjalny wybór nazwać dobrą pieczątką jest wygoda użytkowania. Objawia się to konstrukcją zapobiegającą ślizganiu się oraz powinna być też przyjemna w dotyku.

Wszystkie opisane wyżej cechy posiadają pieczątki uznanej austriackiej firmy Trodat i można je zamówić w naszej firmie BiB Olsztyn, ul. Zakole 17. U nas zamówisz pieczątkę wraz z profesjonalnym projektem – aby pieczątka wyglądała jak pieczątka

Sprawdź ofertę na Pieczątki Olsztyn

Dodaj komentarz