Kalendarze listkowe, kalendarzyki. Funkcja reklamowa

Jedną z najtańszych, a stosowanych powszechnie form reklamy drukowanej, której żywot może okazać się najdłuższy są kalendarze listkowe (kalendarzyki), taka rozbudowana forma wizytówki firmowej połączonej z funkcją użyteczną dla każdego. Lepszego połączenia przekazu treści reklamowej i możliwości wykorzystania medium tej formy przez każdego odbiorcę bez względu na wiek,  zainteresowania i status ekonomiczny jeszcze chyba nie wymyślono.

kalendarze listkowe (kalendarzyki) jako tania forma reklamyNa pierwszej stronie takiego kalendarza zwykle przedstawia się bardzo krótką ofertę firmy oraz dane teleadresowe wraz z adresem strony internetowej i e-mailem. Dla celów identyfikacji wizualnej firmy zamieszcza się oczywiście w odpowiednim układzie logotyp firmowy i stosowany układ barw.  Aby przykuć uwagę bardzo często zamieszcza się na takim kalendarzu atrakcyjne zdjęcie, a niekiedy również niezwykły slogan reklamowy.

Cechą wspólną wszystkich kalendarzy listkowych jest to, że na drugiej stronie posiadają one kalendarium, zwykle w preferowanym  przez Zamawiającego układzie (poziomym lub pionowym)  oraz kolorystyce dostosowanej do charakteru pierwszej strony. Niekiedy również na tej stronie  kalendarza, dla utrwalenia informacji umieszcza się również logotyp i wybrane dane teleadresowe.

Jako skuteczna forma reklamy kalendarzyki najlepiej sprawdzają się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie terminy odgrywają istotną rolę, a więc:

  • w pasażerskich firmach przewozowych
  • w biurach turystycznych
  • w gabinetach kosmetycznych
  • w zakładach mechanicznych

Kalendarium, w które wyposażony jest kalendarz jest dobrym miejscem na zaznaczenie terminu wyjazdu i powrotu, terminu wizyty lub  terminu wymiany oleju.  Wymiary kalendarzyka są tak zaprojektowane, aby mieścił się on w portfelu,  w przegródce na karty kredytowe i płatnicze.  Na życzenie może być powlekany folią, lakierowany lub bez żadnej dodatkowej powłoki. Folia i lakier podnoszą estetykę poprzez bardziej wyraziste wyeksponowanie  barw, a także  zwiększają wytrzymałość na ścieranie i zagniecenia. Przy czym do pisania po folii używać trzeba specjalnego pisaka. Taki kalendarzyk listkowy na dany rok może stanowić również terminową, ważną tylko w danym roku, kartę rabatową, wręczaną stałym lub wybranym Klientom, co znacznie rozszerza zakres  możliwości zastosowania kalendarzyków listkowych.

Zamawiaj kalendarze listkowe (kalendarzyki)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *