Kalendarze listkowe, kalendarzyki. Funkcja reklamowa

Jedną z najtańszych, a stosowanych powszechnie form reklamy drukowanej, której żywot może okazać się najdłuższy są kalendarze listkowe (kalendarzyki), taka rozbudowana forma wizytówki firmowej połączonej z funkcją użyteczną dla każdego. Lepszego połączenia przekazu treści reklamowej i możliwości wykorzystania medium tej formy przez każdego odbiorcę bez względu na wiek,  zainteresowania i status ekonomiczny jeszcze chyba nie wymyślono.

kalendarze listkowe (kalendarzyki) jako tania forma reklamyNa pierwszej stronie takiego kalendarza zwykle przedstawia się bardzo krótką ofertę firmy oraz dane teleadresowe wraz z adresem strony internetowej i e-mailem. Dla celów identyfikacji wizualnej firmy zamieszcza się oczywiście w odpowiednim układzie logotyp firmowy i stosowany układ barw.  Aby przykuć uwagę bardzo często zamieszcza się na takim kalendarzu atrakcyjne zdjęcie, a niekiedy również niezwykły slogan reklamowy.

Cechą wspólną wszystkich kalendarzy listkowych jest to, że na drugiej stronie posiadają one kalendarium, zwykle w preferowanym  przez Zamawiającego układzie (poziomym lub pionowym)  oraz kolorystyce dostosowanej do charakteru pierwszej strony. Niekiedy również na tej stronie  kalendarza, dla utrwalenia informacji umieszcza się również logotyp i wybrane dane teleadresowe.

Jako skuteczna forma reklamy kalendarzyki najlepiej sprawdzają się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie terminy odgrywają istotną rolę, a więc:

  • w pasażerskich firmach przewozowych
  • w biurach turystycznych
  • w gabinetach kosmetycznych
  • w zakładach mechanicznych

Kalendarium, w które wyposażony jest kalendarz jest dobrym miejscem na zaznaczenie terminu wyjazdu i powrotu, terminu wizyty lub  terminu wymiany oleju.  Wymiary kalendarzyka są tak zaprojektowane, aby mieścił się on w portfelu,  w przegródce na karty kredytowe i płatnicze.  Na życzenie może być powlekany folią, lakierowany lub bez żadnej dodatkowej powłoki. Folia i lakier podnoszą estetykę poprzez bardziej wyraziste wyeksponowanie  barw, a także  zwiększają wytrzymałość na ścieranie i zagniecenia. Przy czym do pisania po folii używać trzeba specjalnego pisaka. Taki kalendarzyk listkowy na dany rok może stanowić również terminową, ważną tylko w danym roku, kartę rabatową, wręczaną stałym lub wybranym Klientom, co znacznie rozszerza zakres  możliwości zastosowania kalendarzyków listkowych.

Zamawiaj kalendarze listkowe (kalendarzyki)

Dodaj komentarz