Papier firmowy

Papier firmowy to jedno z miejsc, gdzie z dobrym skutkiem można zadbać o identyfikację wizualną swojej firmy.

Funkcje papieru firmowego

1. Utrwalanie wizerunku firmy

Podstawową funkcją papieru firmowego jest utrwalanie wizerunku firmy poprzez umożliwianie odbiorcom zapamiętanie  charakterystycznego logotypu, barw firmowych, układu grafiki i napisów, itd.

2. Przekaz informacji o stabilności firmy, która dba o swój wizerunek w najdrobniejszych szczegółach

Cechy dobrego papieru firmowego

1. odpowiednio dobrany materiał na podłoże, w postaci niekoniecznie szczególnie charakterystycznego lub udziwnionego, ale na pewno dobrej jakości papieru,

2. opracowanie elementów graficznych i kolorystyki pozwalające na szybkie, nie pozostawiające wątpliwości kojarzenie  z konkretną firmą,

3. właściwe proporcje pomiędzy zamierzeniem w postaci prezentacji wizerunku,  a pozostałymi informacjami zawartymi w dokumencie, czyli taki dobór rozmieszczenia, wielkości grafiki i kombinacji barw, aby nie utrudniały odczytu i skupianiu się na dokumencie, a jednocześnie nie pozostawiały wątpliwości, skąd ten dokument pochodzi.

 

Nowoczesny papier firmowy

Papier firmowy świadczy o firmieW dzisiejszych czasach, w których korespondencja elektroniczna przeważa nad tradycyjną (pocztową), rola papieru firmowego jest nadal równie istotna jak kiedyś.

Dawniej liczył się niezwykle materiał podstawowy, czyli skład i wygląd samego “podłoża”. dzisiaj jest to już mniej istotne, ponieważ obecnie przyjął on oblicze szablonu, przechowywanego w postaci pliku pdf, na który w razie potrzeby nakłada się dokumenty tworzone w programach biurowych, takich jak Microsoft Word, Open Office Writer i inne. Dawniej papier firmowy był zawsze drukowany w drukarniach z użyciem maszyn drukarskich, dzisiaj do wydruku używa się najczęściej drukarek biurowych, które mogą nie obsługiwać wszystkich gatunków papieru. Ich zaletą jest szybka dostępność papieru firmowego w dowolnej ilości. Jednakże, jeśli chcemy zadbać o to, by nasz firmowy papier nosił wszelkie cechy firmowego papieru, dopracowanego pod wszystkimi względami, zwłaszcza zastosowania odpowiedniej kolorystyki po najmniejszych kosztach, opłaca się wydrukować taki papier zamiast ponosić koszty na zakup, eksploatację i serwis biurowych drukarek, drukujących w kolorze.

Zapraszamy do skorzystania z oferty, którą na papier firmowy  przygotowała dla Państwa drukarnia BiB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *