Wizytówki firmowe BiB Olsztyn Jaroty
Nasi Klienci wybierają najczęściej wizytówki firmowe

Masz firmę?
Zamów wizytówki firmowe

Parametry wizytówki: – nakład 1000 egz. – materiał papier kredowy 350 gram – uszlachetnienie – folia błyszcząca po obu stronach (można zmyć plamy, np. po kawie) – wymiary 85mm x 54mm – wykończenie – zaokrąglone narożniki – indywidualne opracowanie – tysiące profesjonalnych zdjęć do wyboru

BiB Wizytówki Olsztyn Jaroty, ul. Zakole 17

Za wizytówkę firmową z najwyższej półki zapłacisz w naszej firmie 21 groszy netto za sztukę. Z tym musisz się liczyć. Takie wizytówki wykonujemy w pakietach po 1000 sztuk.

Na wizytówkach nie powinieneś oszczędzać. Nie możesz dawać klientom śmieciowych karteczek i udawać, że wręczasz im wizytówki. Uwierz nam. Mamy doświadczenie w tym zakresie. Projektujemy wizytówki już od ponad 20 lat. Klient weźmie od Ciebie kawałek papieru i powie: „Tak fajna wizytówka” ale pomyśli swoje. Ludzie rzadko mówią wprost to, co o Tobie myślą… i o Twoich Wizytówkach. Zastosowanie ma tu pewna stara zasada: „Nie powiedział, ale pomyślał… „

wizytowki-olsztyn

 

Wizytówki dla DJ Wizytówki dla spawacza Wizytówki dla kominiarzy Wizytówki firmy meblarskiej Wielka miłość i wizytówki moga chodzic w parze gabinet masażu nie może funkcjonować bez wizytówek Bocian na wizytówkach prezentuje się wspaniale

Wizytówki zakładu fryzjerskiego Reklama na wizytówkach usług zegarmistrzowskich Dekarze często wykorzytują takie formy

Zajazd zachęca wizytówkami Taxi i wizytówka chodzą parami Meble to działalnośc, która nie może obyć sie bez wizytówek

Małyr bar też powinien pomyśleć o wizytówkach Taki pakiet wizytówek jest idealny dla salonu fryzjerskiegoPrzykładowa wizytówka dla usług motoryzacyjnych Wizytówka firmy remontowej Wizytówki przedsiebiorstwa świadczącego usługo budowlane Karnet firmy kosmetycznej

BiB Wizytówki Olsztyn Jaroty, Zakole 17

Wizytówka, którą zamieściliśmy na zdjęciu powyżej jest pokryta cienką warstwa folii. Taka folia dodatkowo nadaje intensywności kolorom grafiki lub fotografii oraz znacznie zwiększa trwałość wizytówki. Folię błyszczącą polecamy jako dodatek uszlachetniający wizytówki firmowe, nie nadaje się one jednak zupełnie do zastosowania na wizytówkach osobistych.

Interesujący efekt uzyskuje się po nałożeniu folii matowej. W dzisiejszych czasach jeszcze stosunkowo rzadko stosuje się folie matową jako uszlachetnienie wizytówek. Jeżeli Twoja Wizytówka pokryjemy folią matową to masz szansę na wyróżnienie spośród stosów innych wizytówek. A o to przecież chodzi w reklamie i marketingu.

Sprawdź też wizytówki w Pakiecie Startowym W za 10 zł netto plus VAT

Jaki format jest najlepszy dla wizytówek?

W Polsce, w dzisiejszych czasach podczas projektowania wizytówek najczęściej stosuje się następujące formaty

 1. szerokość 85 mm i wysokość 55 mm
 2. szerokość 90 mm i wysokość 50 mm

Format 85 mm x 55 mm

jest zbliżony do wymiaru kart kredytowych, który jest określany jako ISO 7810 (85,60 mm x 53,98 mm). Przez niektórych zwany jest również Euroformatem, ponieważ stosują go największe i najbogatsze kraje w Europie to jest: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania. Ten format jest praktyczny, ponieważ umożliwia wygodne przechowywanie wizytówek w portfelach, w miejscach przeznaczonych na karty kredytowe. Wizytówka, która posiada taki wymiar (85 mm x 55 mm) może być zatem umieszczana tam, gdzie klienci trzymają najważniejsze dla siebie dokumenty. A więc karty kredytowe, dowód osobisty, prawo jazdy, karnety do klubów fitness. Łatwo zauważyć, że ten format gwarantuje wizytówce większy prestiż z racji takiego sąsiedztwa.

Format 90 mm x 50 mm

uważany jest za tradycyjny polski format. Używany jest on też w takich krajach jak Rosja, Mołdawia, Czechy, Białoruś, Kazachstan, Słowacja, Węgry. Niestety szerokość formatu – 90 mm uniemożliwia zastosowanie kieszonek na karty kredytowe jako pojemnika.

Przypisek redakcji:
„Tradycyjny wymiar 90 mm x 50 mm stosujemy dzisiaj bardzo często jako najwłaściwszy dla tradycyjnych wizytówek osobistych.”

Kombinowane formaty składane:

 • 170 mm x 55 mm
 • 85 mm x 110 mm
 • 180 mm x 50 mm
 • 90 mm x 100 mm

Te interesujące formy mogą stać się swoistą książeczką, która może zawierać o wiele więcej informacji niż wizytówka pojedyncza. Po złożeniu zaś nie zajmuje więcej miejsca. Na przykład format 170 mm x 55 mm po złożeniu na 85 mm x 55 mm mieści się idealnie w przywołanej wyżej kieszonce na karty kredytowe, w portfelu.

Jako ciekawostkę należy potraktować informacje na temat wymiarów wizytówek, które stosowane są w innych – bardziej egzotycznych krajach

 • Chinach 90 mm x 54 mm
 • Japonii 91 mm x 55 mm
 • USA, Kanadzie i Holandii 89 mm x 51 mm
 • Nowej Zelandii i Australii 90 mm x 55 mm

Wizytówka firmowa a osobista

Podczas rozmów z klientami często powstają wątpliwości w zakresie dokonania wyboru: firmowa, a może osobista. Firma BiB stosuje w tej materii prosty podpowiedzi.

Jakie elementy może zawierać wizytówka osobista ale służbowa:

 • wyeksponowane imię i nazwisko
 • tytuł naukowy
 • specjalizacja, zawód i/lub stanowisko
 • zdjęcie osobiste
 • logo firmy
 • dane kontaktowe do właściciela wizytówki: telefon, e-mail, adresy osobistych profili na portalach społecznościowych – Facebook, lnstagram, Linkedin…
 • krótki adres

Jakich elementów nie powinna zawierać wizytówka osobista (nawet służbowa):

 • oferty firmy
 • sloganów firmy
 • zdjęć związanych z firmą
 • reklam firmowych

Co może znaleźć się na wizytówce firmowej?

Na tej formie może znaleźć się:

 • oferta firmy
 • krótki opis produktu
 • reklama firmowa
 • slogany reklamowe
 • informacje kontaktowe takie jak: nazwa firmy, adres – ulica, numer budynku i lokalu, kod pocztowy, miejscowość, telefony, adresy e-mail, adres strony internetowej, adres fanpage
 • dane rejestracyjne: numer NIP, Regon, KRS
 • kontakt do właściciela lub pracowników

Z powodu wymienionej wyżej zawartości firmówka może stać się małym informatorem dotyczącym działalności danej firmy. Z racji swoich niewielkich wymiarów ten informator może być zawsze pod ręką

Wizytówka firmowa – zwana też ofertówką, firmówką posiada zwykle format 85 mm x 55 mm. Zalecamy, aby była zabezpieczona nie tylko lakierem dyspersyjnym ale także folią błyszczącą lub matową. W tym przypadku foliowanie posada duże znaczenie, gdyż ofertówka jest często wręczana podczas wykonywania lub zaraz po wykonaniu usługi. W takich okolicznościach dłonie nie zawsze są perfekcyjnie wymyte i mogą na nich pozostawać resztki różnych środków. U mechanika samochodowego może to być smar, olej silnikowy, płyn chłodniczy lub hamulcowy. U kosmetyczki krem do twarzy lub ciała, lakier, mleczko kosmetyczne. Wymienione substancje mogą trwale zabrudzić wizytówkę niefoliowaną. Jeśli ofertówkę pokryjemy folią to wówczas łatwiej ją umyjecie z ewentualnych zanieczyszczeń.

Druk cyfrowy w BiB  Olsztyn, ul. Zakole 17

W naszej firmie możesz wykonać także tanie wizytówki drukowane cyfrowo. W tym przypadku za komplet 50 sztuk wizytówek zapłacisz 17 zł netto.
Na wizytówce znajdzie się w tym przypadku Twoje imię i nazwisku, funkcja  i dane kontaktowe.
UWAGA! Prosimy wziąć pod uwagę, że jakość wizytówek drukowanych cyfrowo jest gorsza niż wizytówek drukowanych na przemysłowych maszynach offsetowych. Dlatego takie rozwiązanie proponujemy tylko w przypadku, gdy wizytówki są potrzebne „na wczoraj”.
Jeżeli terminu „na wczoraj” nie można już zmienić to polecamy uszlachetnienie wizytówek folią błyszczącą lub matową.

Ciekawe inspiracje dotyczące wizytówek osobistych znajdziesz TU… a nam zleć projekt i druk 🙂

Wizytówki wczoraj a dziś.

XV wiek.

Pierwsze podręczne kartoniki zapisane treścią to pierwsza forma wizytówki, która pojawiła się w XV wieku Chinach. Te małe bileciki używane były obowiązkowo przez urzędników. Były robione na papierze ryżowym lub jedwabiu, z ręcznie nanoszoną treścią, przez co miały indywidualny charakter. Były formą osobistej reklamy. Historycy twierdzą, że pierwsze karty były używane w Chinach przez arystokratów i członków rodziny królewskiej w celu zapowiedzenia przybycia gościa.

XVII wiek.

Rozwój wizytówek w Europie przypada na w XVII wiek. Wersal stał się takim miejscem, gdzie elity, używały tzw. kart wizytacyjnych, które przypominały karty do gry. Z czasem stawały się bardziej wyszukane, posiadały rodzinne herby, były tłoczone, niekiedy zawierały złote motywy i ozdobne pismo. Pozostawiane były na srebrnej tacy. Stały się podstawowym elementem etykiety, stałym symbolem pozycji społecznej. Były informacją dla gospodarza o celu wizyty lub przedstawiały odwiedzającego. Do dobrego obyczaju należało zostawienie swojej wizytówki w każdym domu, którego było się gościem.

XVIII wiek.

Pierwsze wizytówki, prywatny zbiór informacji na temat konkretnej osoby to karty, bilety, kartoniki, używane na przełomie XVIII i XIX wieku. Z biegiem czasu ręcznie pisane wizytówki zaczęły być wypierane przez druk. Dzięki rozwojowi przemysłu, powstawaniu przedsiębiorstw, rozpoczęła się era wizytówek. Karty były jednokolorowe, aż do pojawienia się litografii, techniki graficznej zaliczanej do druku płaskiego. Litografia powstała w 1798 roku. Otworzyło to drogę do użycia kolorów.

W XIX wieku w Wielkiej Brytanii pojawiły się karty handlowe przeznaczone do celów reklamowych. Pierwsze karty handlowe były drukowanym obrazem znaków sklepowych. Najwcześniejsze karty handlowe były drukowane metodą drzeworytu lub typografii, czyli posługiwania się literą. Zawierały informacje dotyczące rzemieślnika, jego sklepu i lokalizacji. Stanowiły również element reklamy. Były rozdawane w miejscach publicznych, placach, przedsiębiorstwach.

XX-XXI wiek.

Rozpowszechniona w XX wieku karta z nazwiskiem, tytułem, danymi firmy stała się normą. Spełniała funkcję marketingu, promocji i reklamy firmy.
Wizytówka stała się popularnym źródłem identyfikacji osobistej, jak i podstawowym „narzędziem” identyfikacji firmy. Tradycyjne wizytówki drukowane są czytelnym drukiem na wysokiej klasy papierze.

Współczesne wizytówki to „otwarte drzwi” do budowania znajomości biznesowych, to „mapa”, dzięki której znajdujemy wszelkie niezbędne informacje. Oprócz podstawowych danych karta biznesowa zawiera adres e-mail lub dodatkowo poszerzona została o konto międzynarodowego serwisu społecznościowego lub kod dwuwymiarowy QR.

Prawdopodobnie w świecie nowoczesnych technologii za kilka, kilkanaście lat obecnie używane wizytówki przejdą do historii, większość z nas będzie posługiwać się kartą cyfrową.

Ciekawostki.

W Japonii obowiązuje szczególna etykieta wręczania wizytówek, stanowiąca część międzynarodowego biznesu. Karty biznesowe są dwujęzyczne, z jednej strony z nadrukiem w języku angielskim z drugiej w języku japońskim. Wizytówkę wręcza się na początku konferencji biznesowej. Wręcza się i odbiera przy pomocy obydwu dłoni, dziękując skinieniem głowy. Rytuałem jest też sposób trzymania karty. Wyrazem szacunku jest położenie wizytówki na stole i schowanie jej po spotkaniu biznesowym.

Profesjonalne wizytówki Olsztyn, ul. Zakole 17 – BiB

Zaznacz 5 gwiazdek (lub mniej)
product image
Średnia ocena
5 based on 4 votes
Firma
BiB Olsztyn
Nazwa produktu
Wizytówki - karty frimowe
Cena
PLN 0,19
Produkt dostępny
Available in Stock