Wymiary wizytówki

Jakie wymiary  będą najlepsze dla mojej wizytówki?

 

Takie właśnie  i podobne pytania zadają sobie często osoby niezwiązane z branżą poligraficzną zwykle wtedy, gdy przystępują do rozmyślań o swoich nowych wizytówkach.

Dla tych wszystkich osób powstał ten krótki artykuł, w którym dokładnie omawiamy ten temat.

Najczęściej stosowane wymiary wizytówki

[ultimatetables 5 /]

 

Z punktu widzenia reklamowanej firmy może być istotne, aby wizytówka mieściła się w jednym z najważniejszych  miejsc potencjalnego klienta – a więc w jego portfelu, w przegródkach przeznaczonych na karty kredytowe Karta kredytowa posiada wymiary

  • szerokość – 85 mm
  • wysokość – 54 mm

W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie wizytówka o wymiarach standardowych

  • szerokość – 85 mm
  • wysokość – 55 mm

Zauważyliście peStandardowe wymiary wizytówkiwnie, że wizytówka standardowa jest o 1 mm wyższa niż karta kredytowa więc problematyczne może być umieszczenie takiej wizytówki w schowkach o wysokości (a nie szerokości) dostosowanej do kart kredytowych.

Producenci portfeli dbają o to, aby przegródka na kartę kredytową nie była ani za mała, ani za duża. Karta powinna łatwo mieścić się w przegródce, a jednocześnie nie wypadać z niej. To czasami przeszkadza w wykorzystywaniu tych przegródek do przechowywania w nich wizytówek i stwarza niepotrzebny problem.

Idealnym rozwiązaniem byłoby więc zamówienie wizytówki o wymiarach karty kredytowej. W wielu drukarniach zamówienie takiej niestandardowej wizytówki możliwe jest jedynie za dopłatą, w niektórych  bez niej.

W naszej firmie BiB Drukarnia Olsztyn zamówisz  wizytówkę niestandardową, bo o wymiarach (85mm x 54mm) bez żadnej dopłaty.

Niestandardowe wymiary wizytówki

Skierowanie dodatkowej uwagi na swoją firmę i jej ofertę poprzez zastosowanie niestandardowych wymiarów wizytówki jest dobrym zabiegiem marketingowym. Niestandardowa, większa wizytówka, to większe koszty dla firmy. Końcowy rachunek  zysków i kosztów powinien jednak być dla inwestora korzystny.

W tym zakresie polecamy na przykład:

  • wizytówkę składaną, która po złożeniu posiada wymiary 85 mm x 55 mm, a po rozłożeniu 170mm x 55 mm

Taka wizytówka z całą pewnością zwróci większą uwagę odbiorcy niż zwykła wizytówka

Niestandardowa grubość wizytówki

Standardowe wizytówki są drukowane z reguły na papierach kredowanych i kartonach o gramaturach od 280 gram do 350 gram. Wizytówka o gramaturze ponad 600 gram należy do  rzadkości. Taka wizytówka może być trzykrotnie droższa od wizytówki standardowej, ale efekt reklamowy uzyskany dzięki takiej wizytówce może być znacznie skuteczniejszy.

 

BiB – wymiary wizytówki dla Twoich potrzeb

 

 

Dodaj komentarz