Bindowanie dokumentów

BiB bindowanie Olsztyn, ul. Zakole 17
Zapraszamy Państwa do skorzystania z usługi bindowania. Oferta jest skierowana do firm.

BiB poleca bindowanie Olsztyn-jaroty, Zakole 17

Co to jest bindowanie?

Zacznijmy od podstaw – bindowanie to metoda stosowana w introligatorstwie, polegająca na łączeniu ze sobą luźnych kartek poprzez szczepienie ze sobą jednego z ich brzegów za pomocą bindy, specjalnej taśmy służącej do oprawy dokumentów. Istnieje kilka technik bindowania. Najpopularniejsza i najczęściej stosowana w biurowej poligrafii wykorzystuje specjalny plastikowy grzebień. Metoda ta pozwala na ponowne otwarcie i zamknięcie oprawy, na przykład w celu uzupełnienia dokumentów bądź poukładania w odpowiedniej kolejności kartek, które przypadkowo pomyliliśmy. Minusem tej techniki jest ograniczona ilość kartek, które możemy jednorazowo oprawić. Jeśli jednak to nie wystarcza, z pomocą przyjdą inne techniki na przykład segregator.

Tyle teorii. Zastanówmy się jednak, czy bindowanie grzbietowe jest naprawdę przydatne, a może jest to tylko zbędna fanaberia niepotrzebnie pochłaniająca nasz czas i pieniądze?
Po pierwsze weźmy pod uwagę względy praktyczne. Dzięki bindowaniu wszystkie nasze dokumenty (notatki, przepisy – przykłady można mnożyć) znajdują się w jednym miejscu, uporządkowane według naszej woli.

Mamy dzięki temu możliwość łatwo odnaleźć potrzebne nam informacje. Nawet najbardziej uporządkowanej osobie zdarza się zapodziać gdzieś istotny dokument czy przepis na babciną szarlotkę, dzięki oprawie można tego uniknąć. Zbindowane i oprawione materiały są też bardziej odporne na uszkodzenia – zalanie kawą, rozdarcie, pogniecenie. Oszczędzamy więc dzięki temu nie tylko czas, ale i nerwy.
Praktyczna strona bindowania znana jest również działom sprzedaży i przedstawicielom handlowym. Dzięki oprawianiu ofert i innych materiałów reklamowych mogą uniknąć stresu, który spowodowałoby zniknięcie kluczowych części oferty.
Po drugie, nie mniej istotne są względy estetyczne. Zbindowane materiały możemy przykładowo na kształt książek poukładać na półkach i sięgać po nie, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Luźne kartki, nawet najdokładniej poukładane mogą sprawiać wrażenie chaosu i bałaganu.
Bindowanie dokumentów jest coraz bardziej popularną metodą. Cena oprawienia jest niska a korzyści niezaprzeczalne.

BiB poleca bindowanie Olsztyn-Jaroty, ul. Zakole 17

Dodaj komentarz